MARUŠKA (Mery) (Furioso XLVII – Matra)
moravský teplokrevník

Naše nejstarší klisna. Je to dokonalá profesionálka. Naučila už jezdit desítky lidí, ničeho se nebojí, neplaší se, nic jí nevadí, za žrádlo je schopná udělat téměř cokoliv. Je naprosto spolehlivá v terénu i na jízdárně, když se jí něco nelíbí – většinou nešikovný jezdec – zastaví a čeká, co se bude dít. Je to náš nejhodnější kůň, jezdí na ní hlavně malé děti a naprostí začátečníci. Jinak je matkou úžasného hříběte – teď už remonty Mersi.

ALF (Diktant – 57 – Valina)
český teplokrevník

Je to vlastně Maruška v pánském vydání. Hodný, spolehlivý, trošku mohutnější starší valach ČT. Dřív tahal ve voze, zachránili jsme ho z takové malé zatuchlé tmavé stáje, kde stál sám přivázaný 24 hod. denně. U nás si užívá volnost, kamarády a vrací nám to svojí profesionalitou ve všem, co po něm požadujeme. U dětí je velmi oblíben pro svoji nekonfliktní povahu.

HENK (Nuheg – Bessi)
slezský norik

Valach z hřebčína v Klokočově, umí tahat vůz i svážet dřevo, ale používáme ho hlavně k jízdě pro těžké zákazníky, s kterými si bez problému poradí v jakémkoliv terénu, také umí pracovat na jízdárně a dokonce i skáče. Na chladnokrevníka má poměrně temperamentní povahu, je velice oblíben u dospělých, kteří si chtějí užít pohodovou vyjížďku a přitom nejet na úplném flegmatikovi.

KARINA (Kara) (Herkules – Kropka)
ślaski polski kůň

Mladá klisna ślaskeho koně, starodávného, téměř zaniklého polského plemene, jehož historie sahá až k zemanskému chovu ve středověku. Líbivá, hodná, nenáročná, silná klisna je u nás krátce, ale už byla pro svoji milou povahu bez problémů zařazena do provozu, pomalu se stává jedním z nejoblíbenějších koní na vyjížďky. Klisna se již účastnila několika hromadných akcí, např. Hubertových jízd, a osvědčila se jako ochotný, spolehlivý, pohodový, příjemně temperamentní kůň. Navíc díky svému vzhledu bude používána i pro  barokní ježdění.

HIDALGO
kříženec

Mladý, menší vzrůstem, ale velice hodný koník pro děti, začátečníky a středně pokročilé, poměrně živý, ale spolehlivý. Je velmi oblíben hlavně u dětí pro svoji šibalskou povahu. Po otci paintovi získal velice pěkné zbarvení, po matce velkopolského plemene zase krásné chody. Výborně skáče, s westernovým sedlem vypadá jako originál paint a vlastně kdykoliv ochotně spolupracuje při všem, co si na něj vymyslíme. Kůň je připraven pro anglické i westernové licence, je možné ho na tyto účely pronajmout.

SABANEÉ (Przedswit XVII-31 – 57/466 Sába)
moravský teplokrevník

Mladá klisna moravského teplokrevníka, která se svojí klidnou povahou, pracovitostí a přiježděností výborně hodí pro práci na jízdárně. Mají o ni zájem hlavně klienti, kteří si chtějí vyzkoušet drezurní a parkurový výcvik na jízdárně. Klisna je připravena pro anglické i westernové licence, je možné ji na tyto účely pronajmout.

DOUBLE DOCS WHISKEY
(Wallaby Docs – Double Ryan Ginger)
Appaloosa Horse

Mladý hřebec amerického indiánského plemene appaloosa. Budeme se snažit z něj vychovat koně pro westernové disciplíny, případně i plemeníka. Přenáší v sobě vzácný silver gen, který předává stříbrnou barvu hříbatům z hnědých klisen. Prozatím se veškerá příprava směruje na letošní letní Appaloosa Show, tak nám tam snad opět udělá radost.
Další informace o tomto hřebci naleznete zde.

DREAMFINDER ANGEL

9-letá klisna amerického plemene appaloosa, dostala se k nám na doporučení našich známých z Czech Appaloosa Clubu, velmi kvalitní chovná klisna s výborným americkým původem, v rodokmenu má jednoho z nejznámějších pilířů chovu appaloos v USA Dreamfindera. Je to příjemná, milá a citlivá kobylka bílé barvy s roan znaky.
Na jaře 2010 byla připuštěna TT Mighty Juniorem. Těšíme se na hříbě, má se narodit v květnu 2011. Pokud vše proběhne v pořádku, bude v sezóně 2011 připuštěna hřebcem Rusty Lil Dry Doc.

SÁRA
kříženec

Starší klisna, zřejmě český teplokrevník s quarterem. Letos v lednu jsme ji dostali darem. Je temperamentnější, určena pro pokročilejší jezdce, původem by měla být určena pro westernové ježdění. Zatím se učí pracovat na jízdárně a ve skupině koní, v terénu je stoprocentní. Je velice chápavá a učí se velmi rychle a v létě 2009 už bude pracovat s klienty na vyjíždkách i na jízdárně.

PALOME

9-letá klisna plemene QH, po výborném otci Peppy Golden Scooter.
Úspěšně se účastnila westernových soutěží v disciplínách pleasure, trail a horsemanship. Byla k nám zapůjčena na chov, bude v roce 2011 připuštěna některým z českých kvalitních závodních  hřebců.

SOUKROMÍ KONĚ

V areálu statku jsou také ustájeni koně soukromých majitelů a tak si zde můžete některé prohlédnout.

DALŠÍ ZVĚŘINEC

RON
(chovné jméno Kairon od Himálajského cedru)

Labradorský retriever, společník ze všech nejvěrnější, i když ne zrovna nejmenší. Zamiluje si ho úplně každý, další komentář je zbytečný.

JERRY

Kocour, je krásný, líný, tlustý, vykastrovaný a prostě náš.

PŮLKA

Kočka, želvovinová, jmenuje se podle svého obličeje, i když někteří „milovníci“ koček jí také říkají Hyena. Je poněkud zvláštní, neustále někam leze a pak odtud padá, což není u kočky zrovna normální, ale zase chytá perfektně myši, což se o kocourovi říct nedá.