2005  2006  2007  2008
AKCE 2005

V roce 2005 jsme s koňmi absolvovali krom několika větších vyjížděk po dalekém okolí a putování na Vysočinu a zpět ještě 8. ročník akce Hnaní stáda, kdy jsme s tlupou kovbojů přeháněli 3 dny stádečko krav z kopců nad Kuřimí až do Žlebu pod vysílač Sýkoř. Tehdy nebyl k dispozici foťák, tak nabízíme jen fotky našich úlovků z akce. Jinak pro vážné zájemce lze po domluvě zapůjčit koně pro příští ročník 2006.
                 
Další akcí, které se zúčastnili naši koně, bylo 200. výročí bitvy u Slavkova. Půjčovali jsme 2 koně pro zahraniční hosty, nakonec chodili spolu s francouzskými jednotkami jako doprovod samotného Napoleona Bonaparte. Cizinci s nimi byli nadmíru spokojení, v bitevním ruchu a střílení se oba naši koně chovali jako ostřílení vojáci, chodili mezi tisícemi lidí bez jediného problému, jezdci z nich byli nadšení.
AKCE 2006

V létě jsme se zúčastnili se 2 koňmi akce Stezka psanců, která probíhala na Vysočině. Šlo o „orientační běh na koni spojený s plněním úkolů“, kdy jsme během 5 hodin ujeli asi 35 km, lovili zlaté valouny z řeky, okrádali oběšence, pronásledovali desperáta, stříleli paintballovými pistolemi po Indiánech, vydělali na sebe asi 1200 dolarů, vyplatili se Pinkertonům a nakonec se umístili na 3. místě z asi 15 skupin a statečně tak předvedli, že naši rekreační nesportovní koně umí to, co jejich trénovaní kolegové z místních stájí.
Další akcí bylo Hnaní stáda 2006. Jako každoročně jsme se zúčastnili akce pořádané okolními ranči a rančery. Tentokrát se stádo hnalo 4 dny, nejdříve jsme schované stádo museli hledat v lesích podle ručně malované mapy a posléze krávy hnát na Ranč S na Smrčku, užili jsme si spoustu romantiky a zábavy jako každý rok. Akce byla zakončená rodeem, večerními scénkami a překvapením v podobě horké voňavé koupele všech zúčastněných. Opět jeden neopakovatelný ročník.
AKCE 2007

Vodění dětí na koních.
Bývalý vojenský areál Unín pořádal v létě výstavu vojenské techniky spojenou s ukázkami, my jsme byli požádáni o doprovodný program pro děti. Zatímco tatínci si užívali u tanků, tak se jejich děti vozily na našich koních. Zájem byl obrovský, rozhodně to vypadalo, že se vozilo víc lidí na koních než v obrněné technice:-).
Hnaní stáda 2007.
Letošní akci předcházel několikadenní silný déšť, takže se vyjíždělo do nepříjemného terénu a v menším počtu než jiné roky, ale opět jsme zažili spoustu legrace i napínavých chvil s našimi kamarády z ostatních okolních stájí a rančů. Poprvé jsme letos vzali koně, kteří se takovéto akce nikdy nezúčastnili a chtěli jsme si je tak vyzkoušet. Vše dopadlo k naší naprosté spokojenosti, můžeme s nimi počítat i do dalších ročníků.
Cvičení studentů MZLU.
Oddělení chovu koní z brněnské Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity nás požádalo o možnost absolvovat na statku cvičení pro svoje studenty, kteří se specializují na chov koní a agroturistiku. Bez váhání jsme jim to umožnili. Během cvičení si studenti prohlédli, popsali, zhodnotili a zpracovali do svých prací exteriéry a původy našich koní, předvedli si je, naučili se posuzovat jednotlivé části těla koní, určovat exteriérové vady, postoje a popisovat odznaky u koní jednotlivých plemen, kteří jsou zde ustájeni. Doufejme, že to nebylo naposledy a že se s budoucími odborníky na chov koní z MZLU budeme u nás setkávat často.
AKCE 2008

Appaloosa Show.
Náš nejmladší kůń nás výborně reprezentoval na vrcholném srazu chovatelů a majitelů koní plemene appalooosa v ČR. Na to, že to byl první start jeho i předvádějící, byly výsledky nad očekávání dobré. Tady se můžete podívat, jak vypadali oba v průběhu soutěží a pak po jejich skončení:-)
Stezka psanců.
Setkání po 2 letech se všemi známými z Vysočiny a pořádajících rančů. Letos jsme hledali a honili 4 desperády ve 4 světových stranách od startu u westernového městečka ve Strážku. Zažili jsme spousty legrace při plnění úkolů (viz foto) a vyzkoušeli, že máme koně opravdu hodné a trpělivé.
Zkoušky ZZVJ v Brně.
Na TJ Moravan se v říjnu konaly zkoušky jezdců. Zkoušek se účastnili naši 2 mladí koně Hidalgo a Sabaneé, oba měli po 2 jezdcích a oba splnily zadané úkoly na jedničku, všichni jezdci ukončili zkoušky získáním licencí ČJF a mohou se účastnit závodů. Fotografie jsou z přípravy, v den licencí nám nervozita a shon nedovolily fotografovat, máme jen památeční video.
Hubertova jízda u Bolka Polívky v Olšanech.
Sabaneé a Karina se poprvé v životě účastily takovéto akce a všichni i s našimi kamarády, kteří nás na akci pozvali, jsme si užili krásnou jízdu v podzimní krajině a večer milý country bál. Děkujeme Olšanským za pozvání.
Cvičení studentů MZLU.
Stejně jako loni, proběhlo u nás ve studeném podzimním počasí cvičení studentů MZLU v Brně, kteří se specializují na chov koní. Letos mělo 14 studentů k dispozici všech 14 našich koní a museli předvést svoje schopnosti v posouzení exteriéru a vyplnění dokumentů, které jako odborníci budou v chovu běžně používat.